logo-inwestycje-bialoleka.png
Umowa na szpital jednodniowy wraz z przychodnią na Białołęce podpisana
Opublikowano: 01.02.2018
grafika

SP ZOZ Warszawa-Białołęka podpisał 31 stycznia br. umowę z wykonawcą - firmą STRABAG Sp. z o.o. na budowę szpitala jednodniowego wraz z przychodnią w Dzielnicy Białołęka przy ul. Przykoszarowej. Koszt realizacji tej inwestycji to 33 445 000,00 zł.

Pierwsze prace w terenie rozpoczną się w kwietniu br. Wtedy to na placu budowy ruszą roboty ziemne. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę do końca października br. zostanie wykonany stan surowy zamknięty obiektu, a po nim rozpoczną się prace instalacyjne i wykończeniowe. Wszystkie prace budowlane planowo mają zakończyć się 30 kwietnia 2019 r. Następnie placówka będzie musiała zostać wyposażona w sprzęt medyczny i meble. 

Przypomnijmy, że na parterze budynku przewidziano izbę przyjęć, poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, przychodnię wielospecjalistyczną, pracownię diagnostyki obrazowej (tomograf i rentgen), pracownię endoskopową oraz gabinety specjalistyczne. Będzie też dział farmacji szpitalnej. Na I piętrze zlokalizowany będzie blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi do wykonywania zabiegów chirurgicznych jednego dnia oraz zabiegów w trybie hospitalizacji planowanej oraz oddział łóżkowy szpitala obejmujący 15 łóżek stacjonarnych i 10 stanowisk okołozabiegowych, a także zakład rehabilitacji. Drugie piętro zajmą pomieszczenia administracyjne i techniczne.

Placówka będzie przyjmować pacjentów z najmniej skomplikowanymi urazami, których leczenie nie wymaga dłuższej hospitalizacji.

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
110005
YouTube
Instagram