logo-inwestycje-bialoleka.png
Projektowanie skrzyżowania Modlińskiej i Światowida w toku
Opublikowano: 01.02.2018
grafika

Wiosną 2018 roku ma być gotowy projekt przebudowy skrzyżowania ul. Modlińskiej z ul. Światowida. Firma Meritum Projekt, która wygrała przetarg, prowadzi prace w tym zakresie. W trzecim kwartale bieżącego roku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę linii tramwajowej od Nowodworów do Winnicy. Inwestycję realizuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Harmonogram prac nad realizacją zadania:

- II kwartał 2018 r. uzyskanie zamiennej dokumentacji projektowej dla zawężonej ul. Światowida (w związku z rezygnacją z budowy drogi z trzema pasami w każdym kierunku po protestach mieszkańców) wraz z przejazdem międzytorowym w Winnicy, umożliwiającym zmianę kierunku tramwajom dwukierunkowym.

- II kwartał 2018 r. uzyskanie decyzji ZRID na budowę skrzyżowania ul. Światowida z ul. Modlińską.

- III kwartał 2018 r. ogłoszenie przetargu na budowę linii tramwajowej od Nowodworów do Winnicy zakończonej na ul. Światowida przejazdem międzytorowym umożliwiającym zmianę kierunku tramwajom dwukierunkowym, budowę skrzyżowania ul. Światowida z ul. Modlińską, budowę pętli autobusowej (rozwiązania tymczasowego do czasu wybudowania zintegrowanego węzła przesiadkowego).

- I-II kwartał 2019 r. rozpoczęcie robót drogowo-torowych i ew. zmiany w komunikacji.

- IV kwartał 2019 r.  zakończenie zadania inwestycyjnego w zakresie torowiska tramwajowego, a tramwaje dojadą już do Winnicy.

- I kwartał 2020 r. zakończenie zadania inwestycyjnego w zakresie drogowym – obie jezdnie plus skrzyżowanie z ul. Modlińską.

Na wszystkie powyższe zadania dostępne są środki inwestycyjne zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej (WPF).

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
109993
YouTube
Instagram