logo-inwestycje-bialoleka.png
Szpital jednodniowy i przychodnia na Białołęce
Opublikowano: 11.05.2018
grafika

Białołęka, dynamicznie rozbudowująca się i pozyskująca nowych mieszkańców dzielnica Warszawy, będzie miała wkrótce szpital jednodniowy i przychodnię. Postępuje budowa placówki przy ul. Przykoszarowej. Kamień węgielny w fundamenty szpitala wmurowała prezydent stolicy.

Będzie to kolejna, nowa i oczekiwana inwestycja w ochronie zdrowia w Warszawie. Poszerzy ona ofertę ambulatoryjnych usług medycznych dla mieszkańców Białołęki i okolic - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy – Dobrze, że powstaje, ale wszystkim życzę, aby nie musieli korzystać z niej zbyt często.

Na realizację zadania miasto przeznaczyło 40 mln zł

-Bardzo się cieszę, że po wielu latach starań, udało się znaleźć fundusze na szpital w dzielnicy, która tak dynamicznie się rozwija – mówi Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz Białołęki.

Takie miejsce na Białołęce było bardzo potrzebne. Analiza przeprowadzona w 2011 roku wykazała, że kondycja zdrowotna mieszkańców Białołęki jest gorsza niż mieszkańców innych dzielnic, brakuje też lekarzy specjalistów w publicznych placówkach. Od tego momentu na komisji rozpoczęliśmy działania na rzecz budowy przychodni i szpitala – mówi Agnieszka Borowska, radna dzielnicy Białołęka.

Powstająca placówka będzie miała dwa piętra i rozległy parking (na ponad 60 miejsc). Na parterze zlokalizowane będą: oddział przyjęć, przychodnia wielospecjalistyczna (POZ, laryngologiczna, ginekologiczna, urologiczna, stomatologiczna, okulistyczna, gabinety zabiegowe), pracownia diagnostyki obrazowej (RTG, tomografia, USG), pracownia endoskopii, dział farmacji szpitalnej. Na I piętrze budynku: oddział na 15 łóżek w pokojach 2- i 1-oosobowych, blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi przeznaczonymi do wykonywania zabiegów chirurgicznych i laparoskopowych, sala poznieczuleniowa na pięć stanowisk, sala wypoczynkowa po zabiegach, dział rehabilitacji. Natomiast na II piętrze budynku: administracja, archiwum szpitalne, sala konferencyjno-szkoleniowa.

Planowany termin zakończenia prac budowlanych to połowa 2019 r.

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
67412
YouTube
Instagram