logo-inwestycje-bialoleka.png
Rusza białołęcki program utwardzania dróg gruntowych
Opublikowano: 06.07.2018
grafika

Wczoraj, 05.07. została podpisana umowa z wykonawcą na realizację prac. W ciągu jednego roku aż 12(!) ulic zyska nową, utwardzoną nawierzchnię.W ramach dzielnicowego programu utwardzoną nawierzchnię zyskają:

 1. Chlubna - od ul. Zawiślańskiej na istniejącej nawierzchni z destruktu;
 2. Geograficzna - od jezdni serwisowej ul. Modlińskiej do ul. Czarodzieja;
 3. Małego Rycerza - od ul. Ostródzkiej na zachód ok. 200 m;
 4. Piechocka - od ul. Myśliborskiej do ul. Portowej (pod warunkiem pozyskania gruntów w celu przebudowy drogi);
 5. Podróżnicza -  od Krokwi w kierunku ul. 15 Sierpnia;
 6. Spichrzowa - od końca asfaltu w kierunku ul. Kąty Grodziskie;
 7. Toporczyków - od ul. Białołęckiej do ul. Ojca Aniceta;
 8. Wadowicka - od ul. Henrykowskiej do ul. Tapetowej;
 9. Widna - od ul. Wyganowskiej do ul. Na Przełaj;
 10. Wyganowska - od ul. Raciborskiej do ul. Tapetowej;
 11. Brzozowy Zagajnik – od Polnych Kwiatów do końca zabudowy;
 12. Starego Dębu – dwa odcinki: 1. fragment ulicy prostopadły do ul. Brzozowy Zagajnik 2. fragment Starego Dębu po zakończeniu nawierzchni z kostki – ok 50 m 

Dwie ostatnie przebudowy będą realizowane przy finansowym udziale mieszkańców ulic Brzozowy Zagajnik i Starego Dębu.

Utwardzanie dróg będzie polegało na ułożeniu na podbudowie z tłucznia kamiennego dwóch warstw (wiążącej i ścieralnej) asfaltu. W pierwszej kolejności, w czasie wakacji, planujemy wykonać utwardzenie ulic: Geograficznej i Podróżniczej. Pozostałe ulice zyskają nową nawierzchnię do końca 2018 roku.

Remonty bieżące i odwodnienia

W ramach podpisanej umowy wykonawca będzie także prowadził remonty dróg gminnych i wewnętrznych, które już mają nawierzchnię asfaltową (m.in. uzupełnianie ubytków).
Do zadań wykonawcy będzie też należało wykonywanie odwodnienia we wskazanych przez dzielnicę miejscach. W wakacje planujemy wykonać odwodnienie ulicy Morelowej, Raciborskiej oraz zmiany wysokości ulicy Ostródzkiej na wysokości ul. Spichrzowej, by zlikwidować tworzące się tam po deszczu zastoiska wody. Dodatkowo wykonawca przeprowadzi pilne remonty chodników.  

Nowa organizacja ruchu na Henrykowie

Ten sam wykonawca zrealizuje prace brukarskie, niezbędne do wprowadzenia nowej organizacji ruchu na osiedlu Henryków. Organizacja ruchu powstała w oparciu o przeprowadzone konsultacje społeczne. W wakacje wykonamy pierwszy etap prac. W kilku miejscach zostaną wykonane wyniesione tarcze skrzyżowań oraz progi zwalniające. Pozostałe prace będą realizowane w 2019 roku.

Cała umowa z wykonawcą opiewa na kwotę 4 275 815, 70 zł. Jeszcze nigdy w historii Białołęki nie przeznaczono takich środków w jednym roku na poprawę jakości dróg.

 

Miejski program utwardzania dróg

Białołęcki program utwardzania dróg gruntowych jest wzorowany na miejskim projekcie – poprawy nawierzchni dróg nieutwardzonych, który działa w Warszawie od ubiegłego roku. W ramach miejskiego projektu Zakład Remontów i Konserwacji Dróg już wykonał na terenie naszej dzielnicy nową nawierzchnię ulic:  Pszenicznej, Semaforowej, Karnickiej, Myśliwskiej i  Inowłodzkiej. W trakcie realizacji jest ulica Fortel, Jarzębinowa oraz Platanowa (od Dębowej). Do końca roku utwardzone mają zostać ulice: Ornecka (na północ od Szamocin), Raciborska (od Przytulnej do  Na Przełaj), Szamotulska (od Henrykowskiej do Brzezińskiej), Wojdyńska (od Olesina do Stumilowego Lasu).

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
58208
YouTube
Instagram