logo-inwestycje-bialoleka.png
Sześć pracowni chce projektować Park Botewa
Opublikowano: 25.10.2019
grafika

Dnia 25 października o godz. 12.00 upłynął termin składania prac w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-krajobrazowej i architektonicznej zagospodarowania Parku przy ul. Botewa w kwartale ulic: Ćmielowska, Światowida, Botewa i Myśliborska. Dobra wiadomość jest taka, że na konkurs wpłynęło aż sześć prac. Teraz trwa szyfrowanie dostarczonych materiałów po to, by zapewnić całkowitą bezstronność przy ocenie prac.

- Bardzo się cieszę, że konkurs na zagospodarowanie Parku Botewa spotkał się z taką popularnością wśród pracowni architektonicznych. Mam nadzieję, że ilość przełoży się na jakość i w efekcie zwycięska praca w ciekawy i funkcjonalny sposób zaaranżuje tę cenną przestrzeń w sercu Tarchomina – mówi Jan Mackiewicz, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka, odpowiedzialny m.in. za zieleń w dzielnicy.

Sąd Konkursowy będzie oceniał atrakcyjność i funkcjonalność przyjętych rozwiązań, stopień spełnienia Programu funkcjonalno – przestrzennego i optymalizację zastosowanych rozwiązań pod względem realizacyjnym.

Jesienią ubiegłego roku przeprowadziliśmy konsultacje (RAPORT z konsultacji), podczas których mieszkańcy wskazywali jak wyobrażają sobie urządzenie parku. Wypracowane założenia powinny być uwzględnione w pracach konkursowych.

Po wyborze zwycięskiej pracy, pracownia, która go wykonała zostanie zaproszona do negocjacji w trybie z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i uzyskanie pozwolenia na budowę. W następnym kroku wybierzemy wykonawcę prac, który zrealizuje inwestycje. Park Botewa planujemy oddać do użytku w przyszłym roku.

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
332783
YouTube
Instagram