logo-inwestycje-bialoleka.png
Nowe ośrodki opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży
Opublikowano: 12.05.2020
grafika

Kryzysy psychiczne dzieci i nastolatków to palący problem ostatnich lat. Dlatego Warszawa uruchamia dwa nowe zespoły terapeutyczne, z czego jeden przy ul. Przykoszarowej 16. Będzie je prowadził Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ.

Z konsultacji, diagnostyki oraz terapii indywidualnej i grupowej będą mogły skorzystać osoby uczące się do 21 roku życia oraz ich rodzice i opiekunowie prawni. Placówka zapewnia profesjonalną pomoc medyczną oraz szybki kontakt ze specjalistą. W ramach opieki ośrodek zapewnia usługi z zakresu konsultacji, diagnostyki oraz terapii indywidualnej i grupowej, obejmujące m.in. problemy kryzysu rozwoju dziecka, relacji rówieśniczych, niskiej samooceny, trudności wychowawczych, przemocy domowej, uzależnień, zaburzeń depresyjnych, emocjonalnych czy lękowych oraz trudności adaptacyjnych dzieci, wychowujących się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Ośrodek oferuje również wsparcie dla nieletnich rodziców.

Wizyty nie wymagają skierowania lekarskiego i są bezpłatne. Umawianie konsultacji odbywa się telefonicznie: 501 408 409 (zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00).

Uruchomienie ośrodka przy ul. Przykoszarowej było możliwe dzięki umowie o współpracy zawartej w styczniu 2020 r. pomiędzy SPZOZ Warszawa – Białołęka, a Warszawskim Szpitalem dla Dzieci SPZOZ, który zobowiązał się do uruchomienia leczenia w obiekcie.

Inwestycja jest realizowana przez Miasto Stołeczne Warszawę, które przeznaczyło na ten cel ok. 40 mln zł. Kompleksowe uruchomienie placówki medycznej przy ul. Przykoszarowej, będzie możliwe po zakończeniu rozmów dotyczących możliwości finansowania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych z mazowieckim oddziałem NFZ.

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
473927
YouTube
Instagram