logo-inwestycje-bialoleka.png
Park Henrykowski
grafika
Status inwestycji:
Termin realizacji:
2009
Powierzchnia:
1,18
Koszt:
4,7 mln zł
Inwestor:
Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy
Adres:
Klasyków
Miasto:
Warszawa
Powiązane galerie:

Każde wejście do parku ukształtowano w półkolisty plac wyposażony w ławkę, kosz, tablicę informacyjną oraz stojaki na rowery. Uporządkowano i wytyczono nowe alejki. Przy alejach bocznych od strony ul. Dziatwy ustawiono metalowe pergole, wzdłuż których nasadzono pnącza zapewniające latem odpoczynek w cieniu.

Zmodernizowano oświetlenie. Latarnie zostały ustawione wzdłuż alei głównej i alei otaczającej park oraz na terenach rekreacyjnych. Wyremontowano również ogrodzenie parku i mostki nad Kanałem Henrykowskim, który przecina park.

Dla amatorów sportów wybudowano dwa boiska do gier i zabaw zespołowych ze sztuczną trawą. Place zaprojektowano jako wielofunkcyjne tereny dla dzieci i młodzieży. Większy plac został wyposażony w bramki umożliwiające grę w piłkę nożną, zaś mały ma kosze do gry w koszykówkę oraz słupki do montażu siatki do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. Na osiach boisk rozpięto piłkochwyty, stanowiące barierę dla piłek. Dla młodzieży powstały trzy trasy przecinające aleję obwodnicową, w tym jedną dla młodszych dzieci. Przygotowana została również ścieżka zdrowia.

W parku wydzielono wybieg dla psów. Wybieg jest odizolowany od pozostałej części parku wysokimi krzewami i częściowo ogrodzony. Dla urozmaicenia zabawy psom umieszczono w nim konary, zaś dla opiekunów ławki. Nie zapomniano też o specjalnych koszach na psie odchody.

Podczas modernizacji zachowano najcenniejsze drzewa w parku jak również dosadzono krzewy i drzewa ozdobne, w tym magnolie oraz jesiony, które są uzupełnieniem istniejącego drzewostanu. Kompozycje krzewów dopełniają rośliny pnące: bluszcz, winorośl japońska, powojniki i kokornak.

Drugi etap, czyli budowa placów zabaw dla maluchów oraz starszych dzieci i linarium zostały zakończone.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
427302
YouTube
Instagram