logo-inwestycje-bialoleka.png
Plac zabaw przy ul. Odkrytej
grafika
Status inwestycji:
Termin realizacji:
2010
Powierzchnia:
ok. 1ha
Inwestor:
Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy
Adres:
Odkryta
Miasto:
Warszawa

Plac zabaw dla dzieci młodszych (2-6 lat) przy ul. Odkrytej położony jest w swoistym centrum. Z jednej strony otoczony blokami, z drugiej sąsiaduje ze skate parkiem oraz sklepami. Ponadto bliskość wału wiślanego - miejsca spacerów wielu mieszkańców zachęca do odwiedzin placu. Na placu zabaw ustawiono również wiatę, gdzie można zjeść przygotowaną w domu przekąskę lub odpocząć. 

Pierwszy etap prac zakończył się w 2008 r. Dzieci mogą się bawić m.in. w piaskownicy, na huśtawkach, na konstrukcji ze zjeżdżalniami, drabinkami, mostkami wiszącymi. W pierwszej połowie 2010 r. plac został rozbudowany. Pojawiła się nowa zieleń, ale co ważniejsze dodatkowe atrakcje dla dzieci starszych: zjazd linowy, mini ścianka wspinaczkowa, pajęczyna. Ponadto urządzenia dla młodzieży – czyli mała siłownia plenerowa i ścieżka zdrowia.

W 2012 r. na polanie rekreacyjnej stanęła pierwsza w Polsce wieża dla jerzyków. Na wysokiej stalowej konstrukcji ułożono 100 budek dla tych pożytecznych ptaków, przypominiających wyglądem jaskółki.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
468066
YouTube
Instagram