logo-inwestycje-bialoleka.png
Budowa szkoły ul. Ruskowy Bród
grafika
Status inwestycji:
Termin realizacji:
2020
Źródło finansowania:
Fundusze z budżetu miejskiego
Koszt:
55 mln zł
Inwestor:
Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy
Adres:
Ruskowy Bród 19
Miasto:
Warszawa

Szkoła jest przeznaczona dla prawie tysiąca uczniów. Kompleks składa się z kilku budynków jedno i trzypiętrowych podzielonych na części dla klas I-VI i VII-VIII oraz sali sportowej. W części przeznaczonej dla dzieci młodszych (klasy I-VI) oprócz sal lekcyjnych (1. piętro dla klas I-IV, a 2. piętro dla V-VI) znajdują się m.in. zaplecze kuchenne, biblioteka, sala do gimnastyki korekcyjnej, szatnie, pomieszczenia administracyjne i gabinety specjalistyczne dla tej części. Natomiast w części dla dzieci starszych znajdują się pomieszczenia dydaktyczne, szatnie, biblioteka a dodatkowo jeszcze jadalnia, sklepik oraz radiowęzeł. Na 1. piętrze zlokalizowane są m.in. sale specjalistyczne: komputerowa, biologiczno-geograficzna, zaś na 2. piętrze sale: komputerowa, laboratoria językowe, techniczna, artystyczna i fizyczno-chemiczna.

Pomiędzy budynkami zbudowana została sala gimnastyczna o wymiarach 24x44 m z widownią i z magazynami na sprzęt sportowy oraz szatnie, a także zespół jadalniano-kuchenny. W bezpośrednim sąsiedztwie części dla klas młodszych powstały zespoły boisk sportowych oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów. Co ciekawe nad ulicą Ruskowy Bród jest poprowadzona kładka, którą można dostać do boisk sportowych (do piłki nożnej, do piłki ręcznej oraz uniwersalne – do koszykówki, siatkówki, tenia) położonych po drugiej stronie ulicy.

Do budynku prowadzi droga wewnętrzna zapewniająca dojazd do szkoły i miejsc postojowych. Łącznie powstało ich 148, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych.

Budynek szkoły podstawowej jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Korzysta z odnawialnych źródeł energii tj. pomp ciepła powietrze-woda.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
472166
YouTube
Instagram