logo-inwestycje-bialoleka.png
Teren sportowo-rekreacyjny przy ul. Długorzecznej
grafika
Status inwestycji:
Termin realizacji:
2019
Źródło finansowania:
Fundusze z budżetu miejskiego
Koszt:
750 tys. zł
Inwestor:
Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy
Adres:
Długorzeczna
Miasto:
Warszawa

Przy wejściu do parku na małych i tych większych użytkowników czeka tablica „monidło” z Syrenką. To świetna okazja do fotografowania się z rodziną i przyjaciółmi.

W pierwszym etapie powstały dwa place zabaw – dla maluchów i dla starszaków oraz skatepark dla młodzieży. Plac zabaw dla młodszych dzieci jest ogrodzony. Białołęckie pociechy mogą tam szaleć na bujakach w kształcie łabędzi oraz zebr, lepić babki albo budować zamki w piaskownicy oraz korzystać z panelu zabawowego z akcesoriami takimi jak: megafon, kwiatek, kształty owoców, lada sklepowa, blat – stoliczek oraz ruchomy labirynt. Małych podróżników ucieszy też zabawka stateczek, w której mogą odbywać podróże marzeń.

Starsze dzieci też nie będą się nudzić. Na drugim placu zabaw mogą korzystać z dwóch rodzajów huśtawek, w tym bocianiego gniazda, zjeżdżalni rurowej z wieżą i hamakiem, deski surfera, linarium w kształcie piramidy z panelami wspinaczkowymi i siedziskami oraz trampolin do skakania. Pod wszystkimi zabawkami ułożona jest bezpieczna nawierzchnia, które zamortyzuje ewentualne upadki.

Młodzież natomiast może ćwiczyć ewolucje na hulajnogach, deskorolkach i BMX-ach na skateparku. W Parku Syrenki ustawione zostały funbox z grindboxem i z poręczą, quarter pipe oraz bank ramp. Nawierzchnia skateparku jest betonowa, a urządzenia są wykonane z materiałów odpornych na warunki pogodowe.

Dla świeżo upieczonych mam, które wybiorą się na spacer z dziećmi, ustawiona została altanka, w której można usiąść i nakarmić oraz przewinąć maluszka. Przy Długorzecznej są też ławeczki, stoliki i kosze na śmieci.

W kolejnym etapie zaplanowano wybudowanie boiska wielofunkcyjnego, boiska do piłki plażowej oraz toru rowerowego. Ich realizacja jest jednak uzależniona od pozyskania dodatkowych środków.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
470508
YouTube
Instagram