logo-inwestycje-bialoleka.png
Ciąg pieszo-rowerowy ul. Hemara
grafika
Status inwestycji:
Termin realizacji:
2019
Źródło finansowania:
Fundusze z budżetu miejskiego
Inwestor:
Dzielnica Białołęka m.st. Warszawy
Adres:
Hemara
Miasto:
Warszawa

Zgodnie z planem powstała dwumetrowa droga dla rowerów, biegnąca po zachodniej stronie ulicy przy szkole. Jest odseparowana buforem od chodnika również szerokiego na 2 m. Za zjazdem na teren szkoły poprowadzony został tylko chodnik, który jest włączony w ten znajdujący się w ulicy Warzelniczej.

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów przez ul. Hemara wykonane zostały jako wyniesione ma 3 m szerokości i jest poprowadzony po śladzie istniejącej nawierzchni drogi technologicznej. W rejonie ulicy Ostródzkiej, trasa jest odgięta, a dodatkowo nasadzone zostały krzewy. Ten zabieg ma spowolnić ruch rowerowy, w celu ochrony rowerzysty przed wtargnięciem na jezdnię.

Przebudowane zostało ogrodzenie Szkoły Podstawowej nr 368, żeby poprawić widoczność rowerzystom. W ul. Ostródzkiej wykonano włączenie ciągu pieszo-rowerowego do bramy wjazdowej prowadzącej na teren szkoły. Fragment nowego chodnika połączono z istniejącym, biegnącym wzdłuż ul. Ostródzkiej. Po wschodniej stronie ulicy Ostródzkiej wykonany został fragment jednostronnej drogi dla rowerów zapewniającej możliwość zjazdu z jezdni i dojazd do przejazdu dla rowerów.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Urząd Dzielnicy Białołęka, m.st. Warszawy
03-122 Warszawa, ul.Modlińska 197
Telefon: 22 676 76 70
Faks: 22 676 60 90
Stronę odwiedziło osób:
427310
YouTube
Instagram